שיטות של מקצוענים לניקוי שטיחים

שיטות של מקצוענים לניקוי שטיחים

למרות מיטב המאמצים לשמור על שטיח מקיר לקיר במצב נקי ורענן בסופו של דבר יתרחשו מספר תאונות שיצריכו טיפול מיוחד לניקוי השטיח, לעיתים אלו יהיו כתמים שניתן בנקל להסירם, ולעיתים יהיו אלה כתמים עקשניים במיוחד.

שוחחנו עם אחד המומחים בתחום בארצות הברית בה מספר השטיחים בבתי גדול יותר מאשר בארץ ועם 30 שנות הניסיון שלו, אני חושב שיש לו מה לחדש לנו הישראלים.

שימו לב

בכל שיטת ניקוי של שטיח מקיר לקיר כדאי תמיד לנסות את שיטת הניקוי על פיסת שטיח עודפת שהשארתם אתכם בשלב ההתקנה ועליה לבצע את כל הניסויים, וזאת משום שחומרים מסוימים יכולים לגרום לנזק או לדהייה של צבעי השטיח, זה לא אמור לקרות בשטיחים איכותיים אלא רק בשטיחים זולים, שם לפעמים חומרי הניקוי גורמים לנזק, אגב זו גם שיטה לבדוק את איכות השטיח.

כתמים

המפתח לניקוי כתמים הוא בראש וראשונה לא לשפשף אותם, יש לנו נטייה טבעית לשפשף כל כתם בכדי לנקות את השטיח – זו טעות גדולה, בכך אנחנו מורחים את הכתם בשטחים גדולים יותר ומחדירים אותו עמוק יותר לבסיס הסיבים של השטיח.

הפתרון פשוט מאוד, יש לספוג את הכתם בעדינות ללא שפשוף אלא בתנועות מעלה מטה של ספיגה על ידי נייר סופג, נייר מגבת או בד סופג, פשוט ללחוץ על הכתם, זה עובד על כתמים טריים ועל כתמים ישנים יותר ניתן להשתמש במי סודה הם יעילים מאוד נגד כתמי בירה וכתמי יין.

בכתמים עיקשים יותר ניתן לערבב מים וחומץ לבן בחלקים שווים, להספיג או לרסס את הכתם ולהמתין בין 10 דקות ל 15 דקות, ושוב ללחוץ על הכתם ולהספיג אותו
לאחר סיום הניקוי הברש את סיבי השטיח עם אצבעות ידך בכיוון הטבעי של הסיבים ואז לשטוף את המקום עם מים חמים ולספוג שוב בנייר סופג או מגבת. ניתן להניח מגבת ועל המגבת משקולת  למשך יום אחד על לייבוש מלא.

לדברי המומחה האמריקאי ששוחחנו עמו, מנקה השטיחים הטוב ביותר עבור כתמים כלליים הוא קרם גילוח רגיל מרחו את הקרם גילוח על הכתם והמתינו כ – 30 דקות,  זה יסיר  כמעט כל סוג של כתם  ישירות על הכתם, לאחר מכן יש לספוג זאת עם  מגבת לחה עד לייבוש ושוב ספיגה עם מגבת לחה עד לייבוש סופי.

הסרת מסטיק

הסרת מסטיק משטיח דורשת הקפאה של השטיח על ידי קוביות קרח בשקית , מניחים מספר קוביות קרח בשקית ואת השקית על השטיח במשך כדקה עד שהמסטיק קופא ואז פשוט מקלפים אותו.

לדבריו  השיטה הטובה ביותר נגד כתמי שומן קשים לניקוי היא להשתמש בטיפה או שתיים של חומר  ניקוי כמו סבון כלים המעורבב במים ושוב לנסות להספיג את הכתם ולא לשפשף!

לקריאה נוספת
שטיחים מקיר לקיר כריצוף לבית – יתרונות
שטיחים מקיר לקיר כריצוף לבית

אם אתם מתכננים בית חדש או רק מבצעים שיפוץ בבית מגוריכם או שאתם מתכננים להחליף חיפוי רצפה או ריצוף ישנן - קראו עוד

תשעה יתרונות ליישום שטיח מקיר מקיר בריצוף
תשעה יתרונות ליישום שטיח מקיר מקיר בריצוף

לשטיחים יש מספר יתרונות לא קטן על כל ריצוף אחר, להלן עשר יתרונות לריצוף הבית בשטיח מקיר לקיר, ונקודות חדשות - קראו עוד

הבחירה הפופולרית של בעלי בתים
שיטות התקנת שטיח מקיר לקיר כולל ספוג מתחת לשטיח

השטיח הוא בחירה  פופולרית בקרב בעלי בתים רבים,  הוא יוצר בית מרשים עם עיצובים מרשימים. השטיח הוא חם, שקט, רגוע - קראו עוד

שטיחים מקיר לקיר בתל אביב
שטיחים מקיר לקיר בתל אביב

שטיחים מקיר לקיר מגיעים באינספור צבעים מרקמים ודפוסים וקל למצוא את דפוס השטיח הנכון התואם את הסגנון שלכם, הצרכים הפונקציונליים, - קראו עוד

אחזקה וניקיון של שטיחים מקיר לקיר
תשעה יתרונות ליישום שטיח מקיר מקיר בריצוף

שטיח בריא הוא שטיח שמריח טוב  ללא כתמים וללא חורים או חבלות אחרות, אז איך ניתן לשמור על שטיח נקי - קראו עוד

היתרונות של שטיחים בבית
היתרונות של שטיחים לבית

אם אתה  מתלבט וקשה לך להחליט איזה ריצוף להתקין בבית שלך, המשך לקרוא כדי לגלות מדוע שטיח הוא החלטה נבונה - קראו עוד

צריך עזרה? שלח הודעה